Netdirekt Facebook Peering

Netdirekt , Facebook ile ara bağlantı gerçekleştirdi . Bu ara bağlantı sayesinde Netdirekt networkünde yer alan tüm sunucular Facebook , Instagram ve WhatsApp servislerine çok daha hızlı şekilde bağlanarak kesintisiz ve yüksek kullanıcı deneyimi yaşayacaklar .

Netdirekt yönetici ortağı Yaşar Semih Alev yaptığı açıklamada , “Facebook’tan gelen çağrı üzerine yapılan bu ara bağlantının , tüm facebook ve servislerine erişimlerde ciddi bir hız ve kesintisizlik sağlayacağını belirtti .” Network çeşitliliği konusunda 3 büyük operatörden sonra en fazla bağlantıya sahip olmanın gurunu yaşadıklarını belirten Alev  , içerik sağlayıcıların Türkiye’de Netdirekt ile direkt iletişim kurarak ara bağlantı isteklerini iletmelerinden çok mutlu olduğunun “ altını çizdi .

Alev sözlerine söyle devam etti , “ Dünyanın önde gelen operatörleri ile doğrudan erişim anlaşmaları yaparak, ülkeler arası sınırları kaldırmayı hedefleyen Netdirekt , 5 farklı operatör üzerinden sağladığı uluslararası bağlantılar ile artık daha hızlı ve kesintisiz internet erişimi sunmaya başladı. Böylece kalitemizi dünya standartına ulaştırdık “ dedi .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Fırsat ve gelişmelerden haberdar olun

E-Posta listemize abone olun ve e-posta kutunuza kampanyalarımızı ve güncel haberleri alın.

Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir hata oluştu