Video Hosting Hakkında

Geçmişte bir çok yayıncı için yük ( maliyet ve barındırma zorluğundan ötürü ) olarak görünen Video yayıncılığı , günümüzde en sık ve hızlı kullandığımız bir medya aracına dönüştü .

Video hosting ise günümüzde ücretli / ücretsiz bir çok şirket tarafından sağlanmaya başlandı . Şu anda en popüler ve kullanım oranı itibari ile en yüksek kullanıcıya sahibi YouTube sektörü domine eder duruma geldi .

Fakat YouTube tarafında içerik üreten kullanıcılar bu içerikleri üzerinden kazandıkları ücretlendirmelerin %50’sini alabiliyorlar. Şirketler tarafından sunucular Video Hosting hizmetlerinde ise hem YouTube tarafından sağlanmayan özelliklere sahip olabiliyorsunuz .

Netdirekt Video Hosting hizmetimizde ,

  • Google IMA desteği sayesinde Google Adsense Video hesabınızı direkt panel üzerinden tanımlayabilirsiniz.

  • Web Player tamamen online olarak özelleştirilebilmekte , player üzerine kendi logonuz , player renkleri ve diğer tüm detayları özelleştirebilemktesiniz. Örnek bir player görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

  • Tamamen cloud ortamda istenilen zaman artan kapasitesi ile encoding yapılmaktadır. Sisteme eklenen tüm videolar istenilen kaliteye ve tüm ortamlara ( mobil + desktop ) uygun şekilde encode edilerek cloud storage’e upload edilmektedir.

  • Sisteme videoları isterseniz YouTube üzerinden , YouTube ID’sini yazarak ya da direkt olarak upload ederek kullanabilirsiniz.

  • Videolarınızın güvenliği , başka sitelerede oynamaması için yine panel üzerinden güvenlik tanımlamaları yapabiliyorsunuz .

  • Eğer bir web sitesi açabilecek durumunuz yok ise Web CMS paketini satın alarak , direkt kendi video sitenizi açabilirsiniz.

 

Netdirekt Video hosting hizmetinin kullanımı sizin istekleriniz ile sınırlıdır. İstediğiniz her türlü sitede , web sayfasında ya da mobil aplikasyonlarda kullanılabilmektedir. Gelişmiş player sistemi ve en önemlisi videolar tamamen Netdirekt CDN servisine yüklenmektedir. Videolarınız ne kadar izlenirse izlensin sistem hiçbir zaman durmadan ve hızlı şekilde çalışabilmektedir.

Netdirekt Video Hosting sistemini kullanan referanslarımızdan bazıları ;

  • Bilgi Üniversitesi Online Eğitim Sistemi ,
  • Nefis Yemek Tarifleri ,
  • Sesli Makale ,
  • Haber53 ,

Video hosting servisimizi şu anda yaklaşık 1500 ‘den fazla web sitesi kullanmaktadır , Ekim 2018 itibari ile sistemizde aylık 15 TB video , 500 TB ‘dan fazla video trafiği , milyonlarca reklam gösterimi yapılmaktadır.

Sorularınızı ya da yorumlarınızı bu mesaj altına bırakabilir , tüm video hosting paketlerine buraya tıklayarak ulaşabilir , netdirekt.com.tr üzerindeki canlı destek’ten ya da iletişim sayfamızdan bizlere erişebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Fırsat ve gelişmelerden haberdar olun

E-Posta listemize abone olun ve e-posta kutunuza kampanyalarımızı ve güncel haberleri alın.

Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz

Bir hata oluştu