SSL artık çok daha önemli

SSL , bildiğiniz gibi sunucu ile sitenizin ziyaretçilerinin kullandıkları tarayıcılar arasındaki iletişimi güvenli kılmak amacıyla kullanılan bir güvenlik protokolüdür. Dünyaca ünlü bir çok web sitesi tamamen https üzerinden çalışmaktadır. ( google , twitter , facebook … )

Son günlerde Google , SSL sertifikasına sahip sitelerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkacağı ile ilgili bir haber yayınladı . Google’ın genellikle yeniliklerini duyurduğu bloğundan yapılan açıklamaya göre , yaygın olarak kullanılan şifreleme protokolü SSL kullanan web sayfaları arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alıcaklar .

Böylelikle SSL kullanımı ilerleyen günlerde çok daha fazla artacaktır. Her zaman en iyi fiyat politikasını benimseyen netdirekt , SSL sertifiklarını 19 TL ‘den başlayan fiyatlar ile siz değerli kullanıcılarına satışa sunmuştur . SSL sertifikalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için http://www.netdirekt.com.tr/ssl.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

One thought on “SSL artık çok daha önemli

  1. İlerleyen dönemlerde Google, SSL sertifikalı sitelere daha çok ayrıcalık tanıyacak diye düşünüyorum, çünkü google çöplük sitelerden hoşlanmıyor sitesini çöplüğe çevirme merakı olan site sahipleride SLL sertifikalarıyla ilgilenmezler dolayısıyla SSL sertifikasına sahip siteler önem arz edecekler ve SSL bir sitenin işe yarar olduğunun kanıtı olacak. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Leave a Reply